Хиляди на протест: Британци искат страната да се върне в ЕС

Хиляди протестиращи преминаха през централната част на Лондон с призив Великобритания да се върне към членство в Европейския съюз, предаде ДПА.
На Националния марш за ново присъединяване големи тълпи от хора преминаха от Парк Лейн до Парламентарния площад. Участници в шествието от цяла Великобритания пътуваха с часове, за да присъстват.
В градината на Парламентарния площад, последната спирка на митинга, се виждаше море от синьо и жълто, докато поддръжниците развяваха знамена на ЕС и носеха плакати.
На някои от плакатите пишеше: "Брекзит никога нямаше да се получи" и "За по-ниски сметки #присъединете се отново към ЕС".
Ники Аджибаде, 60-годишна учителка от Уоруикшър, беше на шествието заедно със сестра си.
Тя каза: "Чувстваме осезаемо, че ситуацията, в която се намираме сега, може да се проследи директно до референдума от 2016 г., който уж беше консултативен референдум. Това не беше резултат със свръхмнозинство. 52 и 48 процента не е нещо, с което можеш просто да преобърнеш цялата страна. Вижте шест години по-късно къде сме. Така че много силно усещаме, че трябва да се състави разумно правителство, да се проведат общи избори сега."
На въпрос за потенциалната възможност Борис Джонсън да се кандидатира отново за премиер, Аджибаде отговори: "Ако те си мислят, че Борис Джонсън е отговорът, те не са разбрали въпроса, хайде, това е просто смешно. Това е обида за нацията. Това е истинска обида за британския народ дори да се споменава името му като възможен кандидат. Не се притеснявам от идването на Борис Джонсън. Не съм притеснена. Мисля, че това би било абсолютно брилянтно, защото тогава той ще бъде последният пирон в ковчега на торите."
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
За първи път: Падат продажбите на най-големия производител на електрически коли в света
Автомобили |Перспективата за живот на луните на Сатурн се увеличава след направено откритие
Любопитно |Великобритания подсилва войските си с нова служба от ветерани и резервисти
Свят |Белият дом предлага всеобхватно споразумение на университетите, за да получат предимство при финансирането
Свят |Shein планира първите си постоянни магазини във Франция, но разгневи местните търговци
Компании |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.