Македония вдига ограда заради мигрантите по границата с Гърция

ЕС

Македония е започнала да строи ограда по границата си с Гърция. Вдигаме ограда не за да затворим границата, а само за да създадем един вход за бежанците и мигрантите, казва македонският президент Георге Иванов пред атинския в. "Катимерини", цитиран от „Сега“.

Преди няколко дни властите в Скопие спряха да пускат на своя територия икономически мигранти и приемат само сирийци, иракчани и афганистанци, идващи от Гърция. На границата бяха спрени мигранти от Иран, Пакистан, Бангладеш, Сомалия и други неконфликтни африкански държави, които Гърция продължава да изпраща организирано с автобуси.

Македонският президент заяви, че от началото на годината през страната са преминали транзитно около 500 000 мигранти и бежанци. Въпреки обещанията, ЕС не предоставила на Скопие никаква финансова и техническа помощ, цитира думите му БГНЕС.

Председателят на Европейския съвет Доналд Туск бе вчера в Скопие и отново обеща помощ, когато бъде направена оценка на нуждите на Македония за справяне с мигрантската вълна. Туск е на обиколка в Албания, Сърбия и Македония. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 13 февруари. Имен ден празнуват Евлоги, Евлогий, Зoя
Създаването на приятелства в работата е по-трудно от всякога. Ето няколко неща, които ще ви помогнат
Китай съветва банките да ограничат притежанията на американски държавни облигации
Времето: Жълт код за обилни валежи в 10 области
Законът срещу прането на пари не е формалност, а процес: Къде грешат повечето компании?
Спорът между САЩ и Китай за пристанищата на Панамския канал ще се изостри
Абонирай се за списание "Мениджър"
Здравният министър на САЩ: Не ме е страх от микроби, шмъркал съм кокаин от тоалетни чинии