Страната ни трябва да внесе допълнително 7 млн. евро в европейския бюджет
До първи декември България трябва да внесе допълнителни 7 млн. евро в европейския бюджет, предвижда решение на Европейската комисия. То е свързано с преизчисления на базата на одобрен от всички страни-членки нов модел за пресмятане на приходите от ДДС и на реалния ръст на Брутния вътрешен продукт, съобщи БНР.
Най-потърпевша е Великобритания, която в същия срок трябва да внесе още 2 милиарда и 100 милиона евро. Това предизвика сериозно напрежение между Брюксел и Лондон, като британския премиер Дейвид Камерън определи искането на тези средства като неприемливо и настоя за извънредна среща на финансовите министри.
Другите страни, чиято икономика според последните изчисления се е развивала по-добре и трябва да внесат още средства в Евробюджета, са Ирландия, Италия, Кипър, Латвия, Малта, Холандия, и дори Гърция, за която е определена допълнителна вноска от близо 90 милиона евро.
В същото време редица държави ще получат обратно част от сумите, които са внесли – за Франция те ще са над 1 милиард, а за Германия – близо 780 милиона евро. В работния документ, изпратен от Европейската комисия до страните-членки е отбелязано, че данните са предварителни и че окончателните стойности ще бъдат обявени през ноември.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Goldman Sachs повишава прогнозите си за цените на петрола заради „най-големия шок при доставките в историята“
Енергетика |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Китай ще издаде нови квоти за инвестиции в чужбина
Икономика |Швеция облекчава цените на горивата на фона на конфликта с Иран
Свят |Модерна система ще следи за замърсяване на река Дунав от кораби
България |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |МВнР: Българите незабавно да напуснат Близкия изток
България |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Тръмп: Проведохме разговори с Иран за "пълно и окончателно" разрешаване на конфликта
Общество |Времето: Облачно с превалявания от дъжд
България |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.