Лектори
|
|
След завършване на средното си образование в Национална Търговска Гимназия Пловдив, проф. д-р Георги П. Георгиев завършва двустепенното си висше образование по инженерно градоустройство в RWTH Aachen University, Германия.
Има докторска степен от Fraunhofer/SRTI в областта на интеграцията на безпилотната авиация в метрополни региони. И е научен професор в областта на устойчивото регионално развитие в Сатбаев Университета в Казахстан. Гост-професор е в два университета в Китай.
Работи близо 10 г като научен ръководител в най-мащабната в Европа организация за приложна наука Фраунхофер в Германия, както и 3 г като доцент във водещия Институт за Леки Конструкции и Проектиране на Фрай Ото и Вернер Собек в Щутгарт, Германия.
За 2 години е успешен научен директор на Институт за изкуствен Интелект във Визуалните Изчисления, ТУ Мюнхен.
В началото на тази година създава и от тогава успешно управлява Института за устойчиво Градско Развитие, София, България.
От близо 10 години успешно ръководи и работи с интердисциплинарния екип на консултантската си и проектантска компания в Бавария, Германия, успешно създавайки, управлявайки и завършвайки множество частно и публично финансирани локални, регионални, национални и международни проекти в областта на устойчивото регионално развитие, както развитието и успешната пазарна интеграция на множество иновации.
С екипа си работи в последните 15 години с ТИЗ именно в тази област, като развива и налага и Стратегия за Кръгова Икономика в ТИЗ, резултат от проект с финансиране от Федералното МОН в Германия.
Създава и ръководи стратегически проект с Клъстер ТИЗ, с финансиране от Германската Федерална Фондация за Околна Среда, в който се развива стратегия и модел за бъдещото развитие на новата зона на ТИЗ - Въглеродно Неутрален Индустриален Парк като иновативна регионална самодостатъчна енергийна система, както и развитието и въвеждането на модел за зелени облигации за реализацията на тези цели. Проектната дейност свързва и ключови инвеститори в ТИЗ, заедно с другите заинтересовани страни, именно с ключови мащабни Европейски и Световни финансови организации в областта на устойчивото развитие, с цел постигане на пълна реализация на въпросните модели до 2030 г.
НАЙ-НОВО
|
НАЙ-ЧЕТЕНИ
|
НАЙ-КОМЕНТИРАНИ