Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Китайският президент се срещна с американски технологични лидери

Президентът на Китай Си Дзинпин се срещна с американски технологични лидери, сред които основателят на Amazon Джеф Безос, създателят на Facebook Марк Зукърбърг, шефът на Apple Тим Кук. Срещите се проведоха в Сиатъл, предава Би Би Си. В разговорите Дзинпин се ангажира Китай да засили защитата на интелектуалната собственост на територията си и да предприеме действия за премахване на пречките пред инвестирането. "Без реформи не би имало задвижваща сила, без откриване (към света), не би имало прогрес", каза той по време на посещението си в Щатите.
Американските технологични компании дългогодишно полагат усилия да установят по-голямо присъствие на огромния китайски пазар, с неговия милиарден потребителски потенциал.
"Вярвам, че в дългосрочен план основите на китайската икономика са добри", заяви държавният глава на Китай. По отношение на последните икономически проблеми на страната му, той коментира, че правителството е предприело стъпки за преодоляването им.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Financial Times: Компаниите на Мъск преживяват силно текучество на управленски и инженерен персонал
Компании |МААЕ: Няма непосредствена опасност за Запорожката АЕЦ
Свят |МРРБ към Терзиев: За трите забавени проекта са констатирани нередности в документите
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |От днес терминалът в Александруполис работи на 75% от капацитета си
Енергетика |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Федералното правителството на САЩ спря работа
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.