Facebook съхранява 4% от всички снимки на света
Сякаш дните, в които снимките се прибираха в кутия за обувки и фотоалбуми вече отминаха. В блога 1000memories има отворена любопитна тема – “Колко снимки са били направени някога?”
Данните показват доста впечатляваща информация за това колко много снимки са били направени и как се съхраняват по-голямата част от тези снимки.
Едно от най-интересните наблюдения в блога е, че в резултат на развитието на дигиталните камери борят на снимките е забележително висок и днес хората снимат приблизително 4 пъти повече в сравнение с преди 10 години.
Според блога през последните 200 години са заснети над 3,5 трлн. Социалната мрежа Facebook приютява 4% от всички снимки със забележителната колекция от 140 млрд. снимки. Тази цифра значително надвишава други мрежи за съхранение на снимки, сред които Flickr, Instagram и други.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Развитието на изкуствения интелект може да ускори енергийния преход
Икономика |Porsche готви допълнителни съкращения на работни места
Автомобили |Тръмп: САЩ и Иран водят добри разговори, има шанс за постигане на споразумение
Свят |Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
ADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.