Принц Уилям наследи затвор, описан в "Баскервилското куче"

Цитат на деня

Затвор за тежък принудителен труд е сред имотите на стойност 400 млн. долара, които внукът на британската кралица Елизабет II и престолонаследник на короната принц Уилям наследи след смъртта на баба си, пише New York Post.

Затворът "Дартмур" в английското графство Девъншър, който е на повече от 200 години, функционира от 1809 г. В днешно време обаче той е претърпял цивилизационна промяна и вече е  институция за превъзпитаване на престъпници с "бели якички", където на затворниците се дава възможност да развиват трудови умения, които ще им помогнат да се социализират в обществото, когато излязат на свобода. Професионалното обучение включва различни области, включително рисуване, декориране и издателска дейност. Тук може дори да се получи и образование до университетско ниво.

Любопитното в случая е, че това е същата каторга, от която успява да избяга убиецът Селдън в "Баскервилското куче" на Артър Конан Дойл. Историята е написанан границата между 19-ти и 20-ти век и съдейки по свирепата природа на Селдън, по това време затворът е бил населен със съвсем друг "контингент".

Бившата обител на затворниците не е единствената придобивка на принц Уилям след смъртта на баба му. По-рано стана известно, че крал Чарлз III ще плаща на сина си до 700 хиляди паунда годишно за наем на семейна резиденция в Глостършир.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
Тръмп: Обмисляме постепенно ограничаване на военните операции срещу Иран
Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
5-минутно правило срещу отлагане
САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Неизвестно за известните: Третият президент на САЩ открива винените турове във Франция и вкарва напитката в Белия дом