Наоми Кембъл на разпит пред Международния трибунал в Хага
Маркетинг
Обновена 14:47ч., 01.07.2010
Супермоделът Наоми Кембъл беше призована да даде показания пред Международния трибунал за военни престъпления в Хага за “кървав диамант“, който получила като подарък от бившия президент на Либерия Чарлз Тейлър.
Делото срещу Тейлър започна през 2008 г. по обвинение, че е финансирал войната в съседната Сиера Леоне, продавайки оръжия срещу нелегално добити диаманти.
В Хага супермоделът трябва да даде обяснения по твърденията на актрисата Миа Фароу, че Кембъл е получила диамант от Тейлър по време на вечеря в дома на бившия южноафрикански президент Нелсън Мандела през септември 1997 г.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
На днешната дата |Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Свят |Без скъпите бижута: Галерия „Аполон“ в Лувъра отново отвори врати след обира през есента
Свят |Ferrari пуска на търг първия си електрически автомобил за 1,1 милиона долара
Автомобили |Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Техники за успех |Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Финанси | Advertorial |На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
На днешната дата |Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Свят |Институт на Бил Гейтс: Пикът на заразата в България ще е точно след 2 седмици
COVID-19 |В първия ден от новата година София осъмна при -15 градуса
България | Advertorial |Без скъпите бижута: Галерия „Аполон“ в Лувъра отново отвори врати след обира през есента
Свят |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.