Совалката "Индевър" се приземи след последния си полет

ПР и събития

Космическата совалка „Индевър” се приземи в Лос Анджелис на гърба на самолет, посрещната от ликуващи тълпи след като приключи празничния си последен полет по маршрута до своя дом в научния музей в Южна Калифорния, предава "Ройтерс".

75-тонния крилат кораб, превозван от Боинг 747, се приземи на международното летище в Лос Анджелис. Стотици офис служители застанаха на прозорците на небостъргачи, аплодирайки совалката.

Десетки хиляди зрители, въоръжени с фотоапарати и видеокамери излязоха в околностите, за да зърнат "Индевър", която прелетя над легендарния надпис Холивуд. "Това е краят на една ера", каза Джон Норман, 45, технически ръководител от Лос Анджелис, който посети космическия център "Кенеди" във Флорида, за да види окончателното пенсиониране на "Индевър".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ