Съставиха класация на гафове във Facebook
Група ентусиасти направиха класация на едни от най-конфузните, смешни, абсурдни и злобни коментари на стените във Facebook. Те създадоха сайта https://www.lamebook.com/, (от англ. ез. lame - куц, осакатен). Уеб-страницата е пълна с цитати, доказващи как потребителите на социалната мрежа хората се издават, че са изневерили или излъгали, докато споделят мнението си във Facebook. На страницата може да се открият и примери за случаи, в които потребителите глупаво споменават паролите си, обиждат се един друг или разбират, че имат родствена връзка с човек, от който са били привлечени.
По този повод британският таблоид „Сън” излезе със заядлив коментар, в който обяви, че „Facebook може да бъде разглеждан и като най-голямата антисоциална мрежа в света”. „Все повече са случаите, в които влюбени двойки се разделят или служители са уволнени от работа, заради коментарите си във Facebook. Някои хора разбират за смъртта на близки и приятели чрез сайта. Други се издават, че са расисти или смело използват контактите си в онлайн групите, за да се снабдяват с наркотици. Всичко това се случва публично, на стените в профилите на регистрираните, където коментарите могат да бъдат видяни от всеки техен „приятел”, пише “Сън”.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Рекордното IPO на SpaceX може да направи над 4000 души милионери
Финанси |Рекорд за Европа: Колекция от картини на Модилиани, Пикасо и Малевич отива на търг за 270 млн. долара
Свят |Конго отчете над 600 случая на заразени с вируса ебола, проследяват 5500 контакта
Свят |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |364 са заболелите от морбили у нас. От тях 300 са деца
ЕС |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |Парламентът прие мерките срещу необоснованото покачване на цените
България |САЩ и Иран отново си разменят удари в Близкия изток, петролът поскъпва
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.