Швеция – Англия 2:3 в истинско футболно шоу

Истинско футболно шоу направиха отборите на Англия и Швеция. Тазвечерното дерби в група „D” от Европейското първенство по футбол завърши 3:2 за англичаните. Двубоят се изигра на „Олимпийски стадион” в Киев, Украйна.

Първият гол падна в 23-та минута. Той бе за отбора на Англия. Центриране отдясно на Стивън Джерард намери Анди Каръл в наказателното поле и той с глава прониза шведската врата.

В 49-та минута  шведите се добраха до равенство. След разбъркване в наказателното поле на „трите лъва” Олоф Мелберг се оказа най-съобразителен и направи резултата 1:1.

10 минути по-късно Швеция направи пълен обрат. Точен отново бе Мелберг. В 64-та минута шоуто стана пълно, Англия изравни – 2:2. Влезлият като смяна Тео Уолкът с топовен удар извън наказателното поле наказа шведския вратар.

В 78-та минута станахме свидетели на нов обрат, този път за отбора от Острова. Нападателят, Дани Уелбек по великолепен начин с пета направи резултата 3:2 за англичаните.

При този резултата завърши двубоя. След днешната загуба Швеция се сбогува с Евро 2012.

Ето как изглежда класирането в група „D” след днешните мачове.