Столична община дава старт на Sofia Up – срещи за млади предприемачи

Общество

Столична община дава официален старт на Sofia Up – нова инициатива, насочена към развитие и подкрепа на предприемачеството в столицата. 

Първата среща от формата ще се проведе на 25 януари в София, от 12:30 ч., Сцена Централни хали, и ще събере на едно място млади предприемачи, стартиращи екипи, студенти и ученици с идеи, които да превърнат в проект или бизнес.

Sofia Up е създадена като отворена платформа за споделяне на знания, практически опит и реални примери от предприемаческата среда. Форматът ще се провежда веднъж месечно, с вход свободен, и има за цел да изгради активна и устойчива предприемаческа общност в София, чрез срещи с утвърдени професионалисти, интерактивни дискусии и практически насочено съдържание.

Първият гост-лектор на Sofia Up е Георги Малчев, управляващ съдружник в Xplora и един от най-разпознаваемите експерти в областта на маркетинга, бранд позиционирането и бизнес развитието в България. Темата на откриващата среща е:

„Как да превърнеш идея в проект“ – лекция с фокус върху първите стъпки в предприемачеството, валидирането на идеи, работата с клиенти, тестването на решения и изграждането на ясен и приложим план за действие.

Събитието ще включва не само лекционна част, но и интерактивни формати, кратки практически предизвикателства за участниците, дискусии и Q&A сесия, в която присъстващите ще имат възможност да зададат конкретни въпроси, свързани със своите идеи и проекти. Основната цел на формата е участниците да си тръгнат не просто вдъхновени, а с яснота за следващата реална стъпка, която могат да направят.

„Sofia Up! е платформа, обърната към бъдещето – към хората, които създават, експериментират, мечтаят и действат. София има огромен потенциал като град на предприемачите, а нашата цел е да дадем пространство, подкрепа и общност за всички, които са готови да се развиват и да вървят нагоре,“ споделят организаторите.

Участието в събитието е безплатно, но се изисква предварителна регистрация.

Линк за записване можете да намерите тук.

Sofia Up! – Срещи за предприемачи е инициатива на Столична община, която обединява бизнес, млади таланти и иновативната общност на града с цел стимулиране на предприемаческия дух, обмена на знания и устойчивото развитие на градската икономика.

Повече информация може да намерите на страниците на инициативата във Facebook и Instagram.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Традиция на MI6: Шефовете на френските и британските шпиони се срещат на мач по ръгби в Париж
Държавният департамент на САЩ дава до 10 млн. долара за информация за новия лидер на Иран
Конфликтът в Близкия изток води до спад с 15-20 % на резервациите в българския туризъм
Историческо: Пилотът на Мерцедес Антонели стана най-младият победител в квалификациите на Формула 1
Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
Френските плъхове влязоха в предизборната надпревара за кмет на Париж
Тръмп: Иран е разгромен, иска сделка, но тя не устроива Вашингтон
За обществено обсъждане: Министерството на енергетиката публикува новите текстове в наредбата за топлоснабдяване