Времето до края на април

Общество

До 1 май времето над страната ще бъде предимно слънчево и топло. Синоптиците прогнозират постепенно повишение на температурите в последната седмица от месец април.

Времето ще се стабилизира още от днес, максималните температури над страната ще бъдат около 18-20 градуса. Ще бъде предимно слънчево и тихо.

В петък температурите ще се повишат с 2-3 градуса и ще бъдат около и над 20 градуса, прогнозират синоптиците, цитирани от БГНЕС. В първия от почивните дни се очаква леко смущение - на места ще превали, но температурите няма да се понижават драстично, както в първата половина на април.

В неделя облаците ще са повече, но пък температурите ще се задържат по-високи.

От началото на следващата седмица - 27 април, ще стане още по-топло, а температурите ще се вдигнат с няколко градуса и ще бъдат около и над 22 градуса. Минималните температури също ще се повишат с няколко градуса през идната седмица, но на места се очакват и слаби превалявания в следобедните часове.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Най-богатите хора мигрират с невиждано в историята темпо. Къде отиват?
Лора Христова с бронз за България на Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Президентът Илияна Йотова ще връчи мандат за служебно правителство на Андрей Гюров
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира
Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени