Всеки пети ползва незаконно стикер за паркиране на място за инвалиди

Общество

Близо 20% от нарушителите, които паркират на места за инвалиди в София, използват стикери на техни починали близки. Пред Дарик Румяна Милова, ръководител на дирекция „Паркиране и мобилност" в столичния Център за градска мобилност заяви, че контролът върху паркирането на зоните за хора с увреждания е засилен и през последните два месеца около 180 шофьори са глобени. Инвалидният талон може да се ползва само от неговия притежател.

"В зоните за платено почасово паркиране в столицата са обособени 890 паркоместа, предназначени за хора с увреждания, притежаващи съответния стикер. Единствено притежалят на картата може да се възползва от паркиране на такова място. Няма право да предоставя картата на друг“, пояснява Милова. Картата може да се ползва и ако друг вози човека с увреждания, който обаче трябва да е в автомобила.

При установяване на такива нарушения санкцията е акт в размер от 100 до 200 лева, включително е репатриране на автомобила, което струва 60 лева плюс 2 лева за престой на паркинг.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година