Собственици на ВЕИ централи протестират в София

Собственици на ВЕИ централи протестират в София

Собственици на близо 300 малки ВЕИ централи от цялата страна проведоха пореден протест пред Министерския съвет. За кратко бе блокирано движението по бул. „Дондуков” и преките около Министерски съвет.

Поводът за недоволството им са орязаните миналата година от парламента изкупни цени на т.нар. „зелена енергия” и неуредиците с финансирането на зелените централи по Програмата за развитие на селските райони.

Протестиращите настояват парламентът да отмени Параграф 18 в Закона за енергетиката.

„Протестирам заедно с моите колеги срещу Параграф 18, който ни обрича на фалит. Ние сме тук, за да се борим КЕВР да има право да определи изкупните ни цени, които да гарантират нормална възвращаемост на нашите инвестиции”, заяви пред БНР Светла Радоева.

По думите ѝ, в момента приходите на ВЕИ централите са нулеви, защото изкупната цена на енергията от тях е намалена с 80%.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп е разочарован от Путин, днес ще разговаря със Зеленски
Финансовият министър: Данъците няма да се повишават
Масирано полицейско присъствие по всички пътища в страната ще има днес и в неделя
Перуанско заведение в столицата Лима оглави класацията „50-те най-добри ресторанта в света“
Времето: Жълт код за високи температури в 18 области
Петролът поевтиня, след като Иран потвърди ангажимента си за неразпространение на ядрени оръжия
Премиерът с призив: Да няма стихийна паническа обмяна на левове в евро!
Производителят на чипове Nvidia може скоро да стане най-скъпата компания в историята