Там, където се раждат децата на чуждите мениджъри

Там, където се раждат децата на чуждите мениджъри

Болница „Свети Лазар” е мястото, на което се доверяват чужденците, решили да станат родители в България

Бебе в семейството! Толкова радост, прекрасни емоции... и толкова тревоги. Особено когато най-чаканото събитие предстои да се случи на хиляди километри от дома. Как и защо една бъдеща майка се доверява на лекарски екип в далечна страна? Оказва се, че отговорът е лесен, когато избраната болница осигурява максимални грижи и комфорт за майката и бебето.

„Свети Лазар” беше избор на мои колеги. Следвайки техните препоръки и обратна връзка, решихме за раждането на нашето дете да се спрем на същата болница. Разбира се, преди това бяхме прочели много коментари и проверихме и други болници.” Това разказва Ремигиюс Нараускас, кънтри мениджър на фармацевтичната компания Gedeon Richter за България. Той и съпругата му Раса са една от чуждестранните двойки, решила да се довери на частното здравеопазване у нас и да преживее в страната ни най-важното в живота на всеки човек – раждането на дете.

„Чужденка съм в България, на 2000 км от родината. Все пак взехме решение да родя първото ни дете тук. Основната причина бе начинът, по който се почувствах след първите прегледи в „Свети Лазар”. Вече нямах усещане, че съм чужденка. Чувствах се в безопасност”, разказва Раса. Днес тя и съпругът й са щастливи родители на прекрасен син – Доминикас. Той е момченце с унгарски родители, родено в България под грижите на софийска болница на европейско ниво. В първите месеци за отглеждането му дори помага жена, избрана по препоръка на „Свети Лазар”.

„Това е повече от място за раждането на бебе. „Свети Лазар” осигурява всичко възможно за здравето и комфорта на майката и бебето. От проследяването на бременността, през раждането – естествено или оперативно, до времето, след като детето се появи.” Това ни обясниха от персонала на болницата в един необичайно топъл февруарски ден. Още на входа ни молят да сложим на обувките си стерилни найлонови калцуни – задължителна мярка за сигурността на болничната среда. Докато го правим, поглеждаме наоколо. Няма как да не забележим на стената на фоайето, където се регистрират новодошлите посетители, три големи коркови табла с окачени на тях десетки снимки на бебета. Това са децата на „Свети Лазар”. 3000 на брой – деца, близнаци, тризнаци, родени в нея през последните 15 години, откакто тя работи.

Всъщност такива табла със снимки на деца има и на горните етажи на болницата, на различни места в коридорите й. Целта им и тази на модерния интериор е бъдещите майки да се чувстват възможно най-уютно. Татковците могат да останат близо до майката и бебето. 

Всяка стая в „Свети Лазар” е уникална, с различно обзавеждане, собствена дизайнерска баня, различна от баните на всички останали стаи, болнично легло с променлива геометрия, с дистанционно управление, за да бъде кърменето възможно най-удобно. В болницата има общо 30 легла за майки. Само две от стаите са с по две легла. Всички останали са самостоятелни. Така дамите могат да почиват, да говорят по телефона или да гледат телевизия, когато преценят.  

„Свети Лазар” е подготвена да реагира на всичко. Разполага с напълно оборудвано интензивно отделение за недоносени бебета с висок риск. Предлага естетична хирургия за жени след раждане. Лекува стерилитет. От 9 години има и собствена банка за съхранение на стволови клетки от кръв от пъпна връв и тъкан от самата връв.

Болницата е отворена за всички бъдещи родители, които искат да научат повече за проследяването на бременността, раждането и може би най-добрите грижи, които една модерна болница може да осигури.   

Невена Любенова

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ