Полският премиер ще поиска парламентът да гласува вот на доверие на правителството

Полският премиер ще поиска парламентът да гласува вот на доверие на правителството

Полският премиер Доналд Туск заяви в понеделник, че ще поиска парламентът да гласува вот на доверие на неговото коалиционно правителство, след като кандидатът на националистката партия „Право и справедливост“ Карол Навроцки спечели президентските избори, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

„Първият тест за правителството ще бъде вот на доверие, който скоро ще поискам да бъде гласуван в долната камара“, обяви проевропейски настроеният Туск в изявление по телевизията.

Той също така обеща да продължи да управлява страната и изрази надежда, че ще може да си сътрудничи с новоизбрания президент Навроцки.

Резултатите от вчерашните избори отслабиха политически Туск и предизвикаха въпроси дали неговата многопартийна коалиция ще успее да оцелее до края на мандата си в края на 2027 година, посочва Асошиейтед прес. Ако той оцелее след вота на доверие, това ще покаже, че той все още има мандат да управлява.

Към момента не е ясно кога ще бъде гласуван вотът на доверие.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тази революционна технология трансформира електронната търговия
Акционерите на Warner Bros. гласуваха против изплащане на 52 млн. долара на изпълнителния директор
Експортът на турската отбранителна индустрия достига близо $3 млрд. от началото на годината
На днешната дата, 5 юни. Световeн ден на околната среда
Премиерът: В режим на плавно въвеждане на еврото сме, трябва да има спокойствие и предвидимост
Първи политически реакции от България и Европа след зелената светлина за еврозоната
ЕК и ЕЦБ: България е готова за присъединяване към еврозоната от 1 януари догодина
Не купувайте нищо, което не разбирате: Най-добрите мисли, посветени на инвестициите