Министър потвърди: "Лукойл Литаско" прехвърли дейността си у нас
Компанията "Лукойл Литаско" е преместила дейността си у нас и ще плаща данъци. Това заяви по време на парламентарния блиц контрол министърът на транспорта Христо Алексиев.
"Литаско" премести икономическата си дейност в България. Вече плаща и данъци. Авансово беше внесен 90 милиона лева данък, което представлява 10% корпоративен данък, както и 33% данък от свръхпечалбите. Очакваме догодина около 600 милиона да бъдат платени в бюджета", посочи Христо Алексиев.
Същевременно с това и цените на горивата вървят надолу много сериозно. Например на А95 с 85 стотинки са по-ниски, откакто управлява служебното правителство, коментира още министър Христо Алексиев.
На въпрос от "Демократична България" защо не са събрани данъци от "Лукойл" за 2022 г., министър Алексиев отговори: "Никога не съм казал, че ще събера данък за 2022. Казах, че ще съберем за 2023 г."
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Сменят ръководството на Агенцията по вписванията
България |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |От утре паспортните служби с работно време от 9 до 21 ч.
България | Advertorial |15 интересни факта за сънищата
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.