Борисов: Безобразието с предизборните адресни регистрации ще бъде прекратено
Порочната практика за предизборни преселения, които да влияят върху резултатите от гласуване ще бъде прекратена. Това се зарече премиерът Бойко Борисов от трибуната на парламента днес по време на редовния блиц контрол в Народното събрание.
Той отговори на въпрос на Мая Манолова от БСП, която съобщи, че около 100 хил. души вече са се пререгистрирали от големите градове към малките общини. „Това се използва от кандидатите за кметове от всички цветове”, добави тя и попита какви мерки ще предприеме правителството срещу новата форма на предизборен туризъм. Самата Манолово внесе и предложение съмнителните адресни регистрации да бъдат анулирани.
Борисов обеща пълна подкрепа на идеята й и поръча на депутатите си да подкрепят предложението й в пленарна зала. „Това, че се внася от Манолова, не означава, че трябва да вървим на инат. Ясно е, че като на един адрес има 45 човека, няма как да живеят там, няма как технологично да го направят.", коментира още той в пленарна зала.
Вече върви проверка, която премиерът е възложил на вътрешния министър Румяна Бъчварова на местата, където има съмнителен наплив от нови адресни регистрации. „Това не е проблем на една партия, а на правителството. Завърши ли проверката, ще бъдат отменени техните регистрации!”, категоричен бе Борисов. „Това безобразие се надявам да бъде прекратено, за да могат бързо да отработят този въпрос“, добави той. После сподели, че от контролирания вот с фалшивите адресни регистрации най-много страда ГЕРБ.
"Най-тежките ни загуби са в малките градове - за Несебър се сещам. Там, където такива практики съществуват, ГЕРБ губи. Това са фактите - или ви харесва или не. Когато фактите говорят, аз се уповавам на тях. Не виждам защо парламентарната група на ГЕРБ да оспорва и да не се приема, който по подобен начин се е регистрирал, думичката „закон” трябва да бъде анулирана“, обобщи премиерът .
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
На днешната дата |След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език
Любопитно |Porsche ще съкрати още 5000 работни места до 2035 г.
Компании |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Този кратък тест ще ви покаже коя работа е най-подходяща за вас
Маркетинг |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България9 идеи за безплатна реклама
ADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.