Виктория Нюланд пристига за срещи с Плевнелиев и Борисов

Виктория Нюланд пристига за срещи с Плевнелиев и Борисов

Помощник-държавният секретар на САЩ по въпросите на Европа и Евразия - Виктория Нюланд, ще бъде на кратко посещение у нас. Тя ще има срещи с президента Росен Плевнелиев и премиера Бойко Борисов, съобщи БНР.

Нюланд ще дискутира с властите в София сътрудничеството в областта на отбраната, както и усилията за реформи на правителството. Очаква се сред разискваните теми да бъде и въпроса с американските визи за българи.

Според официалното съобщение за визитата, на срещата Нюланд – Плевнелиев ще бъде направен преглед на двустранните отношения между България и САЩ. Очаква се двамата да обсъдят и работата на групите за стратегически диалог между двете страни, създадени след посещението у нас на американския държавен секретар Джон Кери в началото на 2015 година.

Енергийната сигурност и разнообразяването на източниците на синьо гориво за България, както и изграждането на южния газов коридор, също ще бъдат сред темите на разговори

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп е разочарован от Путин, днес ще разговаря със Зеленски
Перуанско заведение в столицата Лима оглави класацията „50-те най-добри ресторанта в света“
Времето: Жълт код за високи температури в 18 области
Масирано полицейско присъствие по всички пътища в страната ще има днес и в неделя
Петролът поевтиня, след като Иран потвърди ангажимента си за неразпространение на ядрени оръжия
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Мъск: Време е да пенсионираме МКС и да се съсредоточим върху Марс
Финансовият министър: Данъците няма да се повишават