Германия предупреди, че ще депортира мигранти за престъпления

ЕС

Германия трябва да разгледа въпроса за депортация на чужденците, осъдени за престъпления, заяви канцлерът Ангела Меркел. Поводът са масовите сексуални нападения и грабежи срещу жени в Кьолн в нощта на Нова година.

„Германия няма да търпи тези отвратетилни престъпления.Това е недопустимо“, заяви Меркел, цитирана от Би Би Си.

Законът ни позволява да депортираме мигрант дори по време на процедурата за предоставяне на убежище, ако той е осъден на повече от 1 година затвор - при сексуалните престъпления това е напълно възможно, каза министърът на правосъдието Хайко Маас, цитиран от Си Ен Ен.

Жалбите за сексуални нападения в Кьолн вече са над 120. Има най-малко 2 изнасилвания. Представител на полицията съобщи, че са установени 16 заподозрени за престъпленията, но нито един не е задържан.

По данни на полицията заподозрените са основно млади мъже, пристигнали от Северна Африка.

Нападения срещу жени в новогодишната нощ е имало и в други германски градове, както и във Финландия и Швейцария.

В Хамбург са подадени около 50 жалби заради нападенията.

Междувременно кметицата на Кьол Хенриете Рекер се извини във Facebook за съветите към германките как да се обличат и движат, за да се пазят от сексуалните нападения.

„Ако някоя от жертвите се е засегнала от изказването ми, искрено съжалявам“, отбеляза Рекер и обещава, че повече няма да се опитва да налага правила за поведение на жените. Тя настоя за увеличаване на полицейското присъствие в цялата страна, за да се осигури безопасността по улиците.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ