Ердоган върна редица правомощия на военните

ЕС


Турската държава върна на военните отнетите им през 2014 г. от Реджеп Ердоган правомощия, заради които в затвора бяха вкарани десетки генерали, предаде БНР.

Сега парламентът предостави имунитет срещу съдебно преследване на военните, които ще участват в антитерористичните операции на армията и на жандармерията в Югоизточен Анадол срещу кюрдите.

Преди промените в закона да бъдат приети, депутатите от опозицията и управляващата партия се сбиха. Според опозиционните депутати, по време на антитерористичните операции срещу ПКК на Югоизток, където са базирани нейните центрове, са били убити и много цивилни граждани, в нарушение на гражданските права.

Смята се,че новият закон ще затрудни разследването на членове на турската армия за извършване на нарушения на човешките права при военните операции на Югоизток.
 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран
The Guardian: Италия измества Дубай като убежище на британските богаташи
Бърнаутът сред мениджърите разрушава екипите. Как да му противодействате?
Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Спестяванията на домакинствата в еврозоната намаляват през четвъртото тримесечие на 2025 г.
Времето: Облачно, а на много места и дъждовно
На днешната дата, 9 април. Рождениците днес
Напрегнато очакване: Визитатата на папата в Испания ще струва над 15 млн. евро