Обама апелира Обединеното кралство да остане в ЕС

ЕС

Обединеното кралство трябва да остане в Европейския съюз, за да запази влиянието си на световната сцена, заяви американският президент Барак Обама пред британската телевизия BBC.

Членството на Великобритания в ЕС „ни дава много по-голяма увереност в силата на трансатлантическия съюз”, допълни той.

В разговор със северноамериканския редактор на BBC, Джон Сопъл, Обама изрази мнение, че ЕС „прави света по-безопасен и проспериращ”.

Британският премиер Дейвид Камерън планира до края на 2017 година да бъде проведен референдум за оставане на страната в Европейския съюз. Преди това ще се водят преговори за настоящите условия на членство на Острова в ЕС.

Камерън обещава да подкрепи оставането на Великобритания в съюза, ако получи право да имплементира желаните реформи.  

Обама подчерта, че Обединеното кралство е „най-добрият партньор” на Америка заради склонността си да действа отвъд „преките си лични интереси, за да направи света по-подреден и безопасен”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев