1 млн. евро за информация за откраднатите в Кан бижута

1 млн. евро за информация за откраднатите в Кан бижута

Британската застрахователна компания Lloyds обяви награда от един милион евро за всяка информация, която ще помогне да се открият скъпоценностите, откраднати в Кан в края на юли, предаде АФП.

Кражбата беше извършена на 28 юли в хотел “Карлтън” в Кан по време на изложение на бижута. По думите на близък до разследването източник неизвестно въоръжено лице е откраднало куфарче с бижута, принадлежащи на компанията “Левиев”, след което е избягал. В хода на кражбата няма пострадали.

По данни на прокуратурата на град Грас стойността на откраднатите в Кан бижута възлиза на 103 милиона евро.

“Награда в размер на един милион евро се предлага на човека, който пръв предостави сведения, които ще помогнат да се открият скъпоценностите”, посочва се в изявление на британската застрахователна компания.

На 28. юли въоръжен мъж нахлу в бижутерийна изложба в хотел Carlton на френския луксозен курорт Кан и открадна бижута за 40 млн. евро. Кражбата е най-голямата досега след серия от грабежи в курорта, известен с ежегодния си филмов фестивал. Тя е направена в хотела, където Алфред Хичкок заснема филма си „Да хванеш крадец” от 1955 г.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Опасност от конфликт с Китай: Индия започна мащабно строителство на военни съоръжения в Хималите
Как да разберете дали другите ви слушат
На днешната дата, 26 декември. Имен ден празнуват Давид, Йосиф, Йосифа
Мистерия: Мегаполис с 10 милиона души остана с блокирана сателитна навигация за 6 часа
Скъсана фланелка на Марадона беше продадена на търг за 179 000 долара
Рапърът P. Diddy обжалва присъдата си за сексуални престъпления и настоява за освобждване
Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Най-големите банки в САЩ са увеличили стойността си с 600 милиарда долара до края на 2025 г.