111 американски лекари източили над 225 млн. долара

ЕС

Американското правителство обвини вчера 111 лекари, медицински сестри, собственици и мениджъри на здравни компании в различни престъпни схеми, довели до източването на над 225 млн. долара от програмата „Медикеър” за здравно осигуряване на стари хора, предаде „Ройтерс”. Това е най-големия удар на закона по измамите в сферата на здравеопазването в историята на САЩ.

"Измамите в здравеопазването не са просто пропиляване на пари, а представляват тежко престъпление", заяви главният прокурор на САЩ Ерик Холдър. Около 45 милиона американци в напреднала възраст и с недъзи са обхванати от финансираната от данъкоплатците програма „Медикеър”, която е подложена на сериозни критики.

Критиците на програмата, предимно републиканци в Конгреса на САЩ, обвиняват правителството на Барак Обама, че плаща твърде много на компаниите, които я управляват и че тези фирми са сколнни към измами.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
AI може да замести 80% от уменията. Останалите 20% ще ви направят незаменими
Как най-добрите лидери се справят със страховете си?
Музеите в Англия се противопоставят на предложението за входна такса за чуждестранни туристи
Какво трябва да знаем за новата епидемия от ебола: 3-тата най-голяма в историята
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Служителите не взимат решение за напускане за една вечер. Какво ги кара да направят този избор?