183 организации се обявиха за налагане на данък върху финансовите транзакции
183 организации от 42 страни се обявиха за налагане на данък върху финансовите транзакции, средствата от които да бъдат използвани за поемане на разходите около овладяването на икономическата криза и за подпомагането на развиващите се нации, пише „Индипендънт“.
Организациите са внесли писмо с призив към лидерите на страните на Г20, които ще се съберат в Сеул на 11 и 12 ноември. Основната тема на срещата на 20-те водещи икономики е стабилизирането и възстановяването на световната икономика.
Писмото е подписано от здравни, образователни, екологични и развойни благотворителни организации и съюзи, като сред тях са и организации от 16 страни-членки на Г20.
Позицията на тези асоциации е, че налагането на данък върху финансовите транзакции ще помогне за компенсиране на разходите, свързани с настъпването на икономическата криза, включително на извънредно високия брой съкратени работни места.
Освен това събраните средства може да бъдат използвани за подпомагане на ключови цели в области като образованието, здравеопазването, развитието и климатичните промени в развиващите се страни, смятат инициаторите.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Stellantis прекратява производството на нови автомобили в завода си в Поаси до 2029 г.
Автомобили |Boeing наема над 100 работници седмично за фабриките, за да увеличи производството
Компании |МВФ предупреждава за уязвимостта на Азия към енергиен шок заради войната
Финанси |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Времето: Слаби валежи от дъжд в Рило-Родопската област
България |Fanta се обръща към геймърите с активации по случай годишнината на Xbox
Маркетинг |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |Практика от Втората световна война: Администрацията на САЩ натиска General Motors и Ford за военна продукция
Компании |На днешната дата, 16 април. Рождениците днес
На днешната дата |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.