19 души умряха от евтина водка в Чехия

19 души умряха от евтина водка в Чехия

Чешкото правителство забрани продажбите на твърд алкохол в страната, след като най-малко 19 души почнаха вследствие на консумация на евтина водка и домашен ром с метилов акохол, пише Seattle Times.

В момента продажбата и сервирането на всички напитки с над 20 градуса алкохол е „забранена до вдигането на тази крайна забрана“, се казва в изявлението на правителството. Това важи както за местните, така и за вносните продукти.

Над 30 души са приети в болница с опасност за здравето вследствие на най-лошия случай на масовото алкохолно натравяне в Чехия през последните 30 години.

Проблемният алкохол е бил продаван в слабо затворени бутилки с фалшиви етикети от най-малко двама производители на спиртни напитки в страната. Полицията вече е арестувала близо една дузина хора, заподозрени в дистрибуцията на нискокачествения алкохол, който, освен всичко останало, е бил продаван на по-ниска цена. След консумацията му няколко души са ослепели, а други - изпаднали в кома.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Великобритания обмисля забрана на X заради голи снимки, генерирани от изкуствен интелект
Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Времето през уикенда: Ветрове и снеговалежи
Доларът пренебрегва предизвиканите от Тръмп трусове, фокусът е върху действията на Фед
Великобритания отпуска £200 млн. за подготовка за евентуално разполагане на войски в Украйна
Положителните отзиви, на които потенциалните ви клиенти се доверяват