93% от българите следят Световното първенство по футбол

Мачовете на Мондиала в Бразилия са водещо телевизионно събитие за българите. 93% от сънародниците ни ги следят. Това показва проучване на българския клон на международната изследователска агенция GfK, цитирано от bTV.
Изводът е направен след допитване до 3100 души сред родните интернет потребители над 15-годишна възраст. 1553-ма от анкетираните са мъже.
34% заявяват, че гледат и ще гледат всички мачове от шампионата. 46% ще наблюдават само определени срещи от Мондиала, а 13% планират да проследят само финалите.
Едва около 7% от анкетираните (5% мъже и 10% жени) посочват, че няма да гледат срещи от Световната купа. Проучването показва, че 82% от анкетираните българи (88% от мъжете и 76% от жените) като цяло се интересуват от футбол.
Една трета смятат, че домакинът Бразилия ще триумфира на Световното първенство. 24% определят Германия за основен претендент за трофея, а 18% предричат титла за Холандия. Най-харесваните футболисти от жените са Робин Ван Перси (Холандия), следван от Оливие Жиру (Франция) и Емил Спахич (Босна и Херцеговина).
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Вашингтон не хареса нюанса на червеното в знамето на САЩ, избрано от британските власти преди посещението на Тръмп на Острова
Свят |Тайван обмисля стратегическо партньорство със САЩ в областта на високите технологии
Свят |Франция мобилизира 76 000 полицаи и жандармеристи за поддържане на реда при протестите на профсъюзите
Свят |Парламентът прие на две четения в едно заседание промени в държавния бюджет
Политика |Технологичният сектор подкрепи европейските фондови борси*
Финанси |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.