Японският премиер се срещна с южнокорейски депутати и бизнес лидери

Японският премиер се срещна с южнокорейски депутати и бизнес лидери

Японският премиер Фумио Кишида се срещна с южнокорейски депутати и бизнес лидери в Сеул, предаде Ройтерс.

Форумът бе проведен в края на визитата на Кишида в Южна Корея, като това беше първото посещение на японски премиер в полуостровната държава от 12 години насам, допълва БТА. Фокусът на разговорите беше изграждането на устойчива верига за доставки и насърчаването на двустранното сътрудничество в областта на високите технологии. 

"Бих искал да укрепя отношенията, които имам с южнокорейския президент Юн Сук-йол, и двамата да обединим сили, за да дадем началото на нова ера", заяви Кишида пред журналисти в края на срещата.

Вчера японският премиер каза, че "сърцето го боли", като си помисли за страданието на народа по време на японското колониално господство в Южна Корея. Думите му бяха свързани с историческите диспути, които от десетилетия насам помрачават отношенията между двете страни съюзнички на САЩ. Кишида обаче не поднесе ново извинение от името на Япония, отбелязва Ройтерс. 

През март Юн посети Токио, където той и Кишида направиха опит да затворят тази глава от историята.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 септември
Премиерът: Покачването на цените не е заради еврото
Симеон Дянков: ДДС на 22% решава проблема с бюджетния дефицит
Путин приветства „безпрецедентните“ връзки с Китай в началото на двустранната среща със Си Дзинпин
След визитата на Моди в Китай: Тръмп определи търговските отношения с Индия като „напълно едностранна катастрофа“
Nature Geoscience: Нова зона за мегаземетресение e открита в Атлантическия океан
Синдикатите искат линията на бедност да е 782 лв.
Financial Times: Предполагаема руска намеса прекъснала GPS-а в самолета на Фон дер Лайен при кацането в Пловдив