Байдън с вербален гаф, обърка Камбоджа с Колумбия

ЕС

Американският президент Джо Байдън направи лапсус по време на срещата на върха на Асоциацията на страните от Югоизточна Азия (АСЕАН) в Камбоджа, като изрази благодарност към премиера на страната домакин, но го обърка за министър-председател на Колумбия, предаде Ройтерс.

„Сега, когато отново сме заедно тук, в Камбоджа, и очаквам с нетърпение да изградим още по-силен напредък, от този, който вече сме постигнали. Искам да благодаря на министър-председателя на Колумбия за неговото лидерство като председател на АСЕАН и за това, че беше домакин на всички ни, “ каза Байдън, докато се срещаше с колегите си от АСЕАН в камбоджанската столица Пномпен.

Президентът, който започна мащабен околосветски тур, който включва срещата на върха за климата COP27 в Египет, АСЕАН в Пномпен и срещата на върха на Г-20 в Бали, Индонезия, направи подобен лапсус, докато говори пред репортери в Белия дом наскоро. Преди отпътуването за Камбоджа той каза, че „потегля за Колумбия“, след което бързо се коригира.

Президентът демократ, който навършва 80 години на 20 ноември, каза тази седмица, че възнамерява да се кандидатира за преизбиране през 2024 г., като окончателното решение вероятно ще бъде взето в началото на следващата година.

Вербалните гафове на Байдън и склонността му да се отклонява от сценария по време на изяви на живо бяха възприети от републиканските му критици като доказателство, че той е твърде стар за работата. Поддръжниците му обаче казват, че това е дискриминация на възрастова база и че президентът, които е заеквал като дете, от десетилетия изнася речи без предварителна подготовка.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 юли. Имен ден празнуват Марин, Марина
Кои са гимназиите с най-висок бал в София?
The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
Турското разузнаване разкри самоличността на суперагента си в България „Бай Христо“
Времето: Следобедна облачност и валежи на места
Лидерите трябва да общуват ясно. Има три основни принципа, които помагат за целта
Стармър увери Украйна, че британската подкрепа ще „остане непоколебима“ и след напускането му
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum