Facebook стартира услуга за подаръци

ЕС

Facebook пусна нова услуга за подаръци, която позволява на потребителите да изпращат истински плюшени играчки и различни сладкиши на своите приятели, пише Financial Times. По този начин социалната мрежа на Марк Зукърбърг навлиза смело в света на онлайн търговията, в който Amazon е сред безспорните лидери.

Засега Facebook Gifts е достъпна само в САЩ и за потребителите на Android телефони. Скоро от нея ще се възползват и собствениците на iOS устройства като iPhone, iPad и iPhone touch.

Наличната стока е групирана в специален магазин за подаръци, пълен със стотици артикули на стойност от 5 до няколкостотин долара. Веднъж щом купувачът избере подходящата стока от своето мобилно устройство, нейният получател ще бъде информиран както с лично съобщение, така и с публикация на стената на профила му във Facebook.

Бихте ли използвали Facebook Gifts, ако стане достъпна и у нас?

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Цитат на деня
След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език