Google променя политиката си за конфиденциалност

Най-голямата търсачка в мрежата - Google ще обедини над 60 различни декларации за поверителност и ще ги замени с една обща, която е много по-кратка и лесна за четене. Освен това Условията на Google за предоставяне на услуга (Google Terms of Service) ще бъдат съкратени и ще станат по-лесни за четене. Тези промени ще влязат в сила на 1 март. От Google вече започнаха да информират потребителите в началната си страница.
Основна цел на промяната е опростяване на общите условия за ползване на услугите на Google, които стават по-малко на брой и значително по-разбираеми.
„Новата ни декларация отразява желанието ни да създадем лесна практическа работа с продуктите, при която се прави това, което искате и когато ви е необходимо. Независимо дали четете имейл, който ви напомня да планирате семейна среща, или търсите любим видеоклип, който искате да споделите, стремим се да направим така, че да можете да преминавате с лекота между Gmail, Календар, Търсене, YouTube или всичко, което животът ви изисква”, се казва в съобщение на Google.
С новата политика компанията ще може да комбинира потребителски данни от няколко свои услуги, когато човек влезе в своя Google акаунт. Например, използвайки данни от Google Calendar и Google Maps, компанията ще може да генерира напомняния за насрочени срещи и да взема предвид колко далеч е потребителят от мястото на срещата.
Повече подробности за промените, вижте тук.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Френският премиер в оставка: Рискът от предсрочни избори намалява
Политика |Премиерът: Наблюдаваме целенасочени въздействия върху политическата среда, целящи нестабилност
Политика |До 7500 лв. може да получи едно семейство, пострадало от наводненията
България |Нобеловата награда за химия беше присъдена за разработка на метало-органични рамкови структури
Свят |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара
Финанси |Времето: Жълти, оранжеви и червени кодове за валежи в Северна България
България |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.