Италия, Испания и Гърция също затвориха посолствата си в Киев

Италия, Испания и Гърция  също затвориха посолствата си в Киев

След САЩ, Италия ,Испания и Гърция също затвориха посолствата си в Киев за един ден, предаде Комерсант.

Испанското посолство в Киев е временно затворено за посетители поради „повишената заплаха от въздушни атаки“. Подобно решение взе и италианското посолство в столицата на Украйна.

Дипломатическата мисия на САЩ първа съобщи за възможна въздушна атака, преустановявайки работата си на 20 ноември.

Според EFE, в имейл, изпратен до испанци, живеещи в Украйна, испанското посолство ги призова да „вземат мерки за безопасност и да следват всички препоръки на местните власти“. Посолството ще продължи да отговаря на искания по имейл. Италианското посолство каза, че също ще продължи да работи по електронен път, но ще бъде затворено за посетители.

Дипломатическата мисия призова съгражданите в Украйна да намерят подслон в случай на въздушно нападение. Междувременно полският външен министър Радослав Сикорски написа в социалните медии X, че полските дипломати „остават на служба“ в посолството в Киев „въпреки повишения риск“.

„Гръцкото посолство в Киев ще остане затворено за посетители днес от съображения за сигурност. Моля, въздържайте се от пътуване и останете в безопасни зони“, се казва в съобщение, разпространено от гръцките медии.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

От днес цените вече трябва да са изписани и в лева, и в евро
Българите с челни позиции сред 30 европейски страни по продължителност на живота в добро здраве
Израелският кабинет по сигурността одобри план за превземане на град Газа
OpenAI представи най-нова версия на своя изкуствен интелект на ниво експерт с докторска степен
На днешната дата, 8 август. Имен ден празнуват Емилиан, Емилиян, Емилия
Сигнал за опасност: Коралите в Големия бариерен риф в Австралия избледняват рекордно
Германия спира износа за Израел на оръжия, които могат да бъдат използвани в Газа
Антирекорд: Населението на Япония е намаляло с 900 000 души за една година