Лондон предупреждава за руски атаки в новогодишната нощ

ЕС

Министерството на отбраната на Обединеното кралство предоставя информация за възможни руски атаки срещу Украйна в новогодишната нощ.

В днешната си кратка сводка за войната в Украйна военното разузнаване припомня новата вълна от атаки с ракети с далечен обсег на 29 декември 2022 г., които отново бяха насочени предимно към електроразпределителната мрежа.

"От октомври насам Русия обикновено провежда интензивна вълна от атаки на всеки седем до десет дни."

Почти сигурно е, че Русия прилага този подход, за да пречупи украинската противовъздушна отбрана, се казва в доклада от днес. "Съществува обаче реална възможност Русия да наруши този модел и да нанесе нов удар през следващите дни, за да подкопае морала на украинското население по време на новогодишните празници", се казва в днешното съобщение.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI