Lufthansa отменя полети на дълги разстояния

ЕС

Най-големият германски авиопревозвач Lufthansa отменя днес почти половината от полетите си, излитащи от Франкфурт и Мюнхен, с продължителност от 6 до 12 часа, предава Би Би Си. Пилотите на компанията отново стачкуват тази седмица заради планираните промени в условията им за пенсиониране.

Протестът започна в 2 ч. немско време и ще продължи до 22:59 ч. днес. Над една трета от товарните полети на фирмата са отменени. Lufthansa Cargo ще проведе 9 от 15-те си полета, планирани за днес. 

Компанията определи акцията, обявена от профсъюза на пилотите в Германия "Ферайнигунг Кокпит", като "напълно неразбираема". Това е десета поред стачка в Lufthansa от април 2014 г. насам. Пилотите се противопоставят на планове за промяна на схемата за ранното им пенсиониране. Сега те могат да излизат в пенсия на 55-годишна възраст и да получават над 60% от заплатите си като пенсионери, докато станат на 65 години. 

Авиокомпанията твърди, че полетите й, които все пак се провеждат въпреки стачката, са управлявани от пилоти доброволци. Стачката се случва след като бордът на директорите й гласува да се продължат планове за разрастване на нискотарифните й операции. Изпълнителният директор Карстен Спор предупреди, че вероятно ще има още протести заради решенията на борда да се изправи срещу конкуренцията чрез увеличаване на по-евтините полети. Решено бе Eurowings, която е собственост на Lufthansa, да изпълнява освен полети в Европа и на дълги дестинации съвместно със SunExpress Германия - джойнт венчър на Lufthansa и Turkish Airlines по средиземноморските маршрути. 

Смята се, че досега Lufthansa е загубила 160 милиона евро оперативна печалба заради стачките на пилотите й. От авиокомпанията посочват, че се надяват споровете да бъдат разрешени до Коледа. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Дълбочината на Дунав при Козлодуй е малко над 2 метра
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Изтощението не е първият признак за бърнаут
Опасният капан, който прави бизнеса безличен и лесен за игнориране
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
На днешната дата, 12 август. Рождениците днес
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната