Панама потъна в мрак заради авария в частна електрическа централа

ЕС

Цяла Панама потъна снощи в мрак в резултат на повреда в частна електроцентрала, съобщи президентът на страната Хосе Раул Мулино, цитиран от Франс прес и БТА.

След аварията, станала малко преди полунощ, президентът Мулино написа в профила си в "Екс", че е поискал обяснение на причините за случилото се.

Наред с електричеството в цялата страна беше прекъснато и водоснабдяването, тъй като заради спирането на тока спряха да работят водопречиствателните станции, посочи националната служба, отговаряща за водопроводите и канализацията.

По-късно президентът съобщи, че след като е получил доклад за причините за инцидента, е било установено, че прекъсването на електроснабдяването се дължи на повреда в частен електрогенератор, довела до задействане на системата за защита на мрежата.

Мулино сподели в профила си в "Екс" видеоклип, показващ избухването на пожар в електроцентрала в провинция Панама Оесте (Западна Панама).

Услугата постепенно се възстановява, каза той и допълни, че властите ще действат по подходящ начин за справяне с повредената енергийна система.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI