Samsung отвръща на удара на Apple

Samsung отвръща на удара на Apple

Samsung Electronics подаде иск срещу Apple, обвинявайки ги че са нарушили патентните им права, съобщава BBC. Това се случва дни след като Apple обвини южнокорейската компнаия в преднамерено копиране на дизайна на смартфоуна iPhone и таблета iPad.

Патентното дело, подадено в Южна Корея, Япония и Германия, включва обвинения за посегателство над пет патента, се съобщава в изказване на Samsung.

"Samsung отговаря активно на юридическите действия, предприети срещу нас с цел да защити нашата интелектуална собственост,” пише още в изказването.

Южнокорейската компания е един от най-бързо развиващите се производители на смартфоуни в телекомуникационната индустрия.

Линията от смартфоуни Galaxy и таблети, които използват операционната система на Google Android, към момента са най-силните конкуренти на iPhone и iPad на Apple.

Същевременно, Samsung е един от най-големите доставчици на Apple за компоненти като чипове и LCD дисплеи.

Тази правна битка може да навреди на приходите и на двете компании, защото големите продажби на iPhone и iPad означават по-големи приходи за Samsung.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 25 до 31 август
На днешната дата, 26 август. Имен ден празнуват Адриан, Адриана, Наталия
„Трябва да ни дадат магнити“: Тръмп предупреждава за 200% мита върху Китай, ако износът бъде ограничен
Зеленски: Украйна има за цел да си осигури поне 1 млрд. долара месечно за закупуване на оръжия от САЩ
Германският концерн „Райнметал“ ще строи в България два завода – за артилерийски снаряди и барут
Между принцовете Уилям и Хари зрее конфликт заради нов филм за майка им Даяна
Времето във вторник: Слънчево и леко ветровито
Стратегиите, които ще ви помогнат да отключите пълния потенциал на вашите служители