Шолц твърдо отказа на Киев оръжие за нападения срещу Русия
Германия няма да доставя оръжия на Украйна за удари на руска територия. Това заяви германският канцлер Олаф Шолц, съобщава T-Online. Той обясни, че тази позиция е свързана с нежеланието да се допусне ескалация на конфликта.
„Мисля, че всички останали трябва да следват този принцип“, каза Шолц, припомняйки подобно решение на американския лидер Джо Байдън. На 19 август Шолц каза, че Германия доставя на Украйна "много, много много оръжия". „Това е важно да се каже, сега го правим редовно, това е много ефективно оръжие“, каза ръководителят на германското правителство.
Според него зенитните танкове Gepard вече са доставени в Киев, а скоро се планира доставката на артилерийския радар Cobra и системата за противовъздушна отбрана Iris-T. „Германия ще помогне на Украйна колкото е необходимо, но не трябва да има ескалация на конфликта. И това е основният принцип“, добави германският политик.
В същото време вестник Die Welt установи, че от началото на юни украинските дипломати многократно са се обръщали към германското правителство с искане да прехвърли повече оръжия на Киев, но Берлин избягват нови доставки на оръжие.
Германските власти обясняват това с факта, че самата Германия се нуждае от оборудването. По-късно германските въоръжени сили посочиха, че вече не могат да доставят оръжие на Украйна от собствените си запаси. „Доближихме допустимата граница“, каза ръководителят на военното ведомство Кристина Ламбрехт. Тя добави, че германската армия не може да бъде допълнително отслабена.
|
|
Цени на храните в България: Доматите и ябълките поскъпват най-много, краставиците поевтиняват
Икономика |Времето: Облачно с валежи от дъжд на много места
България |Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Времето: Облачно с валежи от дъжд на много места
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Взрив избухна в центъра на София срещу Руската църква
България | Advertorial |Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Защо дизелът е по-скъп от бензина?
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.