Турция продължава да отстоява позицията си относно присъединяването на Швеция и Финландия към НАТО
Турският вицепрезидент Фуат Октай заяви в ефира на телевизия "Си-Ен-Ен-Тюрк", че Швеция и Финландия все още не са предприели "конкретни" стъпки, които биха накарали Анкара да преразгледа позицията си за присъединяването на двете страни към НАТО.
Под конкретни стъпки Октай има предвид в двете страни да бъде забранена дейността на организации, които Турция смята за терористични, и да бъдат предоставени съответни писмени задължения.
Вицепрезидентът на Турция допълни, че неговата държава гледа на НАТО като на "чадър за сигурност". Ето защо всеки, който влиза в блока, поема върху себе си задължения за защита на общите граници.
"Не желаем страни, които поддържат терористични организации, да се намират в пределите на границите на НАТО. Това е нашата позиция, а възражения против разширяването на НАТО ние нямаме", каза вицепрезидентът на Турция.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Защо най-големият производител на течен шоколад поведе война срещу турските продавачи на лешници?
Компании |Надзорният съвет на НОИ одобри ревизирания проектобюджет на ДОО за 2026 г.
България |От утре пускат поетапно парното в София
Общество |От НСОРБ прогнозират ръст на цените при евентуална национализация на общински ВиК дружества
България |България е единствената страна в ЕС, която събира за рециклиране толкова устройства, колкото продава на пазара
Технологии |Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Техники за успех |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Хороскоп |Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
Свят |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Спадащите цени на панелите водят до глобален бум в соларната енергия - с изключение на САЩ
Енергетика |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.