Турция започва работа по газовия хъб с доставки за Европа
Турция и Русия са инструктирали съответните си енергийни власти незабавно да започнат технически проучвания по руското предложение за снабдяване на Европа с природен газ. Това съобщи турският президент Реджеп Тайип Ердоган в изказване пред парламентарната група на своята управляваща „Партия на справедливостта и развитието“ (ПСР). Турският президент заяви, че в Турция ще бъде създаден газов хъб, през който ще се доставя газ на Европа, за което се е договорил с руския лидер Владимир Путин, предадоха турски медии, цитирани от БТА. "Европа отчаяно търси източници на природен газ, но Турция, слава Богу, няма такъв проблем", похвали се Ердоган в изказването си пред депутатите, съобщи турската частна телевизия НТВ. "На последната ни среща с Путин бяхме на едно мнение. А той обяви: "Европа може да се снабдява с природен газ от Турция", каза турският президент.
Руският лидер Владимир Путин предложи в Турция да бъде изграден център за газови доставки при разговор с турския президент Реджеп Тайип Ердоган в Астана, Казахстан, миналата седмица.
В изказването си пред депутатите от своята партия Ердоган засегна и други актуални въпроси, включително критикуван медиен закон, който бе приет от депутатите и обнародван. Опозицията поиска от Конституционния съд да спре действието на ключов негов член, опасявайки се, че ще доведе до цензура.
По думите на Ердоган приетият от парламента закон е бил от "историческа значимост", а подобно законодателство има и на много други места в света. "Този закон беше спешна необходимост", каза Ердоган и подчерта, че целта на правителството е била да гарантира сигурността на страната и гражданите както физически, така и в социалните медии.
Турският президент обърна също внимание на проектобюджета за следващата година, като подчерта, че най-голямото перо на разходите ще е насочено към сферата на образованието.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Още следобедни валежи
България |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Терзиев връща за преразглеждане решението за строежа на 22-етажна сграда в "Младост"
Политика |ЕС към Лондон: Смекчете „червените линии“, ако искате истинско сближаване
ЕС |Френският парламент: Лувърът е пренебрегнал сигурността преди обира през октомври
Любопитно |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.