Във Флорида бе обявено извънредно положение заради приближаването на нова буря

ЕС

Губернаторът на Флорида Рон Десантис обяви вчера извънредно положение в 35 окръга на щата заради заплахата от тропическата буря „Милтън“ за този американски щат, който все още не се е съвзел от шока, причинен от мощния ураган „Хелън", отнел живота на 14 души, предаде Франс прес.

„Ще продължим да използваме ресурсите на щата, за да се подготвим за ефективни операции по издирване и спасяване, възстановяване на електрозахранването и регулиране на пътищата“, написа Десантис в социалната мрежа "Екс".

Тропическата буря "Милтън", която в момента се движи в западната част на Мексиканския залив, „се очаква да се превърне в голям ураган, докато се насочва към Флорида до средата на следващата седмица“, съобщи Националната метеорологична служба на САЩ, също в "Екс".

Ранните прогнози сочат, че "Милтън" вероятно ще премине през Флорида, преди да достигне Атлантическия океан, като Националният център по ураганите (НЦУ) предупреждава за „потенциално смъртоносни последици за части от западната част на Флорида във вторник или сряда“.

Според изчисления на АФП, основани на данни, публикувани от властите, ураганът „Хелън“ е отнел живота на най-малко 220 души в югоизточната част на САЩ, включително 14 души във Флорида.

Според учените изменението на климата прави по-вероятно бързото засилване на бурите и увеличава риска от по-мощни урагани, като затопля водите на моретата и океаните.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Радев: Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху икономиката ни
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите