Акциите на Уолстрийт тръгнаха надолу

След положителните сутрешни резултати, в края на сесията щатските акции тръгнаха надолу и водещите индекси затвориха на червено в четвъртък. Повишението на цената на долара се отрази негативно на цените на суровините и свързаните с тях акции.
Промишленият индекс „Дау Джоунс” поевтиня с 2 пункта, или по-малко от 0,1%, до ниво от 10,834 пункта. Широкият индекс S&P 500 загуби 3 пункта, или 0.2%, до ниво от 1,165 пункта. А технологичният NASDAQ леко спадна с 2 пункта, или 0,06% и стигна до 2,397 пункта.
Председателят на Федералния резерв Бен Бернанке ще свидетелства пред Комитета за финансови услуги към щатския Сенат за това по какъв начин Фед планира да изтегли мерките си за подкрепа на икономиката, когато настъпи подходящия момент да се затегна паричната политика.
Положителни новини в САЩ дойдоха от Best Buy – голям търговец на дребно с електроника, който обяви добри тримесечни резултати благодарение на ръст на продажбите на преносими компютри, мобилни телефони и телевизори. Акциите на Best Buy се покачиха с 5%.
Доларът спадна спрямо еврото, но се покачи спрямо йената.
Цената на американския лек суров петрол със срок на доставка през май се понижи леко с 8 цента до 80,53 долара за барел на Нюйоркската стокова борса.
Златото се покачи с 4,10 долара на унция до 1,092.90 долара.
Европейските финансови пазари тръгнаха нагоре. Лондонският FTSE се покачи с 0.9%, френският CAC 40 нарасна 1.3%, а германският DAX добави още 1,6%. Азиатските пазари затвориха разнопосочно. Японският индекс Nikkei се покачи с 0.1%, докато хонгконгския Hang Seng спадна с 1.1%.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
EY: Компаниите търпят финансови загуби заради рисковете при внедряване на AI
Бизнес |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |ЕС въвежда мерки за следене за времето на престой за британци с втори дом в общността
ЕС |SoftBank придобива звеното за роботика на ABB за 5,4 млрд. долара
Технологии |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.