Американски астронавти поставиха края на ерата на совалките

ЕС

Двама американски астронавти приключиха последния си полет в космоса със совалка, част от програмата "Спейс Шатъл". Те достигнаха до Международната космическа станция със совалката "Атлантис", като поставиха финала на 30-годишната американска програма.

Американците Рон Гаран и Майк Фосъм прекараха извън станцията 6 и половина часа, за да преместят неработеща помпа и да инсталират сателитен модул за презареждане, предава „Ройтерс”.

Двамата астронавти вече са на борда на МКС като част от шестчленния екипаж на международната "Експедиция 28". Последната в историята космическа разходка на астронавти от екипаж на совалка беше на 27 май тази година, когато "Индевър" се отправи към космическата станция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Хората не искат да плащат за услуги — те искат резултати
На днешната дата, 13 май. Рождениците днес
Времето: Силен вятър в Северна България и западната част от Горнотракийската низина
Цитат на деня
Теодора Георгиева: Най-голямото предизвикателство е да се научиш на търпение
Легендарният треньор Дик Адвокаат се завърна като страши треньор на най-малката държава на Световното през 2026 г.
Новост в частния образователен сектор: Maple Bear Саnadian School стъпва в България с иновативен образователен франчайз модел
Призив за ограничения: Премиерът Моди призовава индийците да се въздържат от покупка на злато за година