Арестуваха иранци, опитали да направят клип на “Happy”

Шестима души в Иран са били арестувани, след като опитали да се присъединят към световната инициатива на заснемане на клипове, в които млади хора танцуват под музиката на песента “Happy” на Фарел Уилямс в различни градове.
Задържаните са три момчета и три момичета. Момичетата не са били покрити от глава до пети, както задължават иранските власти. Полицията в страната ги е задържала по подозрение, че ще публикуват версия на видеохита онлайн, съобщава Би Би Си.
Местната информационна агенция ИСНА посочва, че арестите следват „серия операции на разузнаването и полицията”. Тя допълва, че шефът на полицията в Техеран Хюсеин Саджединя е определил видеото като „вулгарен клип, който замърсява чистотата на обществото”. Задържаните „са признали криминалната си постъпка”, твърди агенцията.
Самият Фарел Уилямс коментира случилото се във Facebook с думите, че е „повече от тъжно, че тези деца са били арестувани за опит да разпространят щастие”.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
КСНБ: Около 1210 лв. ще бъде минималната заплата догодина
България |Германският канцлер Мерц постави антирекорд по процент на одобрение
Свят |В очакване на решение: Eurostar се опитва да опази монопола си върху ЖП превозите през тунела под Ла Манш
Компании |Известният с битката на знания хитов формат “The Floor“ завладява и България
Общество |Paramount получи правата за излъчване на анимационния сериал „ South Park“ срещу 300 млн. долара годишно
Бизнес |Протести в Украйна, след като Зеленски подписа закон, насочен срещу антикорупционните органи
Свят |Отиде си роклегендата Ози Озбърн
Общество |Времето в сряда: Слънчево до обяд, след това - дъжд и гръмотевици
Общество |В кои държави средната заплата не стига, за да си платите наема?
Общество |Тръмп обвини Обама в измяна във връзка с разследването за руска намеса в изборите в САЩ през 2016 г.
Политика |Българският паспорт се нарежда на 13-то място по сила в света
Класации |ЕЦБ: Търсенето на кредити расте въпреки търговския застой
Финанси |Държавният департамент на САЩ одобри продажба на въоръжение на България за 620 млн. долара
Свят |

Коментари
Няма въведени кометари.