Ратко Младич очаква делото си в Хага

Ратко Младич очаква делото си в Хага

Задържаният сръбски генерал Ратко Младич прекара първата си нощ в Хага, предаде BBC. Той беше транспортиран до холандския град след като сръбското правителство отхвърли молбата на адвокатите му за отлагане на екстрадицията заради влошеното м здраве.

Говорител на Международния Трибунал заяви, че веднага след пристигането на Младич са му били предявени официално обвиненията, за които бе издирван през последните 14 години. След това бившият юго генерал е бил настанен в изолирано помещение в ареста в холандския град. През следващите няколко дни той вероятно ще бъде изправен пред съда.

Преди седмица Ратко Младич беше заловен и арестуван в Сърбия след като беше издирван в продължение на 14 години. Той е обвинен във военни престъпления, свързани с правомощията му на генерал в сръбската армия по време на Босненската война между 1992 и 1995 г. Смята се, че има връзка с нареждането за екзекуция заради етнически признак на над 7500 момчета и мъже от мюсюлмански произход в Сребреница. Този престъпен акт е смятан от мнозина за геноцид и за най-голямата проява на жестокост след Втората световна война.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Макрон: Франция ще признае официално Палестина за държава
Зеленски ще иска помощ от Европа за възнагражденията на украинските войници
Легендарният кечист Хълк Хоган почина в дома си във Флорида
САЩ спират всички грипни ваксини с плашещ антиваксърите живачен консервант
Премиерът на Тайланд: Ескалацията на военните сблъсъци с Камбоджа може да доведе до война
Шефът на Starbucks е получил 6666 пъти по-голямо заплащане от типичния служител
Сагата продължава: Макрон подаде нов съдебен иск срещу блогърка, допуснала, че жена му е мъж