Българи в 11 държави излизат на протест паралелно със София

Българи в 11 държави излизат на протест паралелно със София

Български общности в 11 държави ще излязат на протест срещу управлението на кабинета "Орешарски" тази вечер, паралелно с 31-вия пореден ден от демонстрациите ДАНСwithme в София. Международната акция се провежда под надслов ДАНСwithme Global.

Докато протестът в столицата се случва, ще има демонстрации и в 25 града по света – Ню Йорк, Вашингтон, Сан Франциско, Лос Анджелис, Торонто, Монреал, Лондон, Париж, Брюксел, Мадрид, Мюнхен, Франкфурт, Щутгарт, Фрайбург, Хамбург, Карлсруе, Манхайм, Магдебург, Берлин, Амстердам, Осло, Виена, Цюрих, Сидни и Сеул, посочват Facebook групи.

25 представители с плакати на всеки от протестиращите градове ще се включат в традиционния протест в София, който започва в 18,30 ч., информира bTV.

Идеята на инициативата е да покаже, че въпреки разстоянията, българите по цял свят се интересуват от случващото се в страната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей
Защо „перфектно“ често е враг на „добро“?
Слънце и високи температури в края на уикенда
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Останете близо до потенциалните клиенти въпреки тенденцията за дигитален детокс
Плаващо устройство превръща дъждовните капки в електричество
Зеленски обяви смени в ръководствата на ключови енергийни компании