В САЩ създават авиопревозвач гигант

ЕС

American Airlines и US Airways планират да се слеят, оформяйки един от най-големите авиопревозвачи в света, съобщава Би Би Си. Бордовете на двете компании са се срещнали, за да одобрят проекта. Официалното му обявяване се очаква днес.

Сделката ще приближи American Airlines до стойността на конкурента й Delta Airlines с приблизителна пазарна оценка от 11 млрд. долара. Основният дял от новосформираните авиолинии ще бъде собственост на кредиторите по фалита на American Airlines, които към момента притежават 72% от собствеността й. Те навлязоха в бизнеса й, след като компанията подаде документи за защита от фалит преди повече от година.

Въпреки влошаването на бизнеса й през последните години, American Airlines има авиоистория от 80-те години на 20 век насам. Преди 5 години компанията бе израснала до най-големия авиопревозвач в света.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Иран атакува Израел, докато САЩ водят преговори за край на войната
На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
Шефът на толуправленето: Системата за средна скорост намали нарушителите на пътя три пъти
Агенцията за социално подпомагане публикува условията за компенсации заради скъпите горива
Сенатът на САЩ потвърди кандидатурата на Мълин за министър на вътрешната сигурност
Лидерът Ким Чен Ун предложи създаването на полицейски сили в Северна Корея
Последен ден за подаване на заявления за гласуване в чужбина