Великобритания ще следи изкъсо делото срещу Тимошенко

 Великобритания ще следи изкъсо делото срещу Тимошенко

Великобритания призова властите в Украйна да спазват правата на арестувания бивш украински премиер Юлия Тимошенко, предава "Интерфакс".

„Изключително съм обезпокоен от ситуацията със задържането на Юлия Тимошенко на 5 август”, заяви заместник-министърът на външните работи на Великобритания Алистър Бърт в изявление на министерството. Великобритания заедно с ЕС и международните си партньори ще продължи да следи делото срещу Тимошенко, се казва още в изявлението.

Срещу Тимошенко се води дело по обвинения в злоупотреба със служебно положение. Прокуратурата обвинява бившия премиер, че без да се консултира с правителството, е принудила управителя на украинската компания "Нафтогаз" да подпише договор за доставка на газ с руската компания "Газпром". 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Мъск обяви тотална война: Тръмп е в досиетата Епстийн
Тръмп: Може би е по-добре да оставим Украйна и Русия да се борят известно време
Златен дъжд: Кои са най-печелившите акции от европейския отбранителен сектор?
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Tesla загуби $150 млрд. от оценката си заради кавгата между Тръмп и Мъск
Митове и реалност: Ще плаща ли България чужди дългове, когато влезе в еврозоната?