Губернатор изпълни заповед на Путин - посрещна Нова година на тъмно

ЕС

Губернаторът на Московска област посрещна новата 2011 г. без ток, както му нареди премирът Владимир Путин. Това бе своеобразно наказание, защото висшият държавен чиновник не успя да се справи с повредите, оставили без ток около 3000 жители на Подмосковието.

Няма обаче сведения на тъмно да е стоял министърът на енергетиката Сергей Шматко, на когото Путин даде същото нареждане и който всъщност е по-виновен.

Министърът беше обещал да се възстанови електроподаването, но на 31-и вечерта се разбра, че това е невъзможно заради "мрежи от местно значение, силно пострадали от обледяване".

Губернаторът Громов слезе при хората в новогодишната нощ. Придружен от няколко члена на областното правителство, той отиде да кара празника в село Курово в Рузския район. Висшите държавни чиновници всъщност посрещнаха дванадесетия час в служебните коли на път от едно в друго село, ехидно съобщават руските медии.

Масовите сривове на електроподаването в Московска област започнаха преди седмица, когато валя леден дъжд. Тогава бяха скъсани много електропороводи.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Успешните лидери са любопитни. Ето как да вземете пример от тях
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
Иран: Преговорите със САЩ не могат да напреднат без мир в Ливан
На днешната дата, 22 юни. Рождениците днес
Боложан е преизбран начело на НЛП, партията затяга вътрешната дисциплина и изключва опозиционни фигури