Евакуираха спешно Чернобил заради авария

ЕС

Държавната агенция по управление на отчуждената зона на чернобилската АЕЦ в Украйна евакуира част от сътрудниците си заради аварирало електрозахранване в зоната, съобщи пресслужбата на министерството на отбраната в страната.

500 души са били спешно изведени от територията на Чернобил. Министерството отбеляза, че на място са останали служителите, които отговарят за „постоянните технологични процеси”. Токът в града спря на 11 декември заради авария, предизвикана от лошото време. Не е ясно кога повредите ще бъдат отстранени.

Радиационният фон в обезопасената АЕЦ "Чернобил" в момента не превишава допустимите граници, съобщиха украинците. От аварията са пострадали основно жилищните сгради и стопанските постройки в Чернобил. Електроснабдяването на обектите в самата АЕЦ не е прекратено.

Зоната на отчуждение е територията, от която бе изселено населението след аварията на АЕЦ „Чернобил” през 1986 г. В нея влизат градовете Чернобил и Припяти, северната част на Полесовския район и част от Житомирска област. Днес в зоната работят няколко хиляди души, които обслужват атомната електроцентрала и останалите предприятия на територията. Електроцентралата е обезопасена и се очаква да бъде напълно демонтирана до 2065 г. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Цитат на деня
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Великобритания отряза ползването на платени таксита от мигрантите, похарчили са 15,8 млн. паунда
Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите